LUBIN. Lubinianki wciąż w grze o Mistrza

PA3_7256

Kobiecy zespół Zagłębia Lubin bez najmniejszych problemów pokonał Mitech Żywiec w ramach szesnastej kolejki Ekstraligi. Dzięki zwycięstwu lubinianki wciąż mają szansę na zdobycie Mistrzostwa Polski, ponieważ z Medykiem Konin przegrywają jedynie gorszym bilansem bezpośrednich meczów.

Podopieczne Andrzeja Turkowskiego na prowadzenie wyszły w 30 minucie. Lubinianki zabawiły się z rywalkami w polu karnym, podania obok bezradnych zawodniczek wymieniały ze sobą Agata Tarczyńska i Emilia Zdunek, wreszcie Tarczyńska zdobyła otwierającego wynik meczu gola. Sześć minut później Do piłki zagranej w pole karne wybiegły Emilia Bezdziecka i bramkarka rywalek, zawodniczka Zagłębia wygrała pojedynek i głową podwyższyła na 2:0.

W 56 minucie świetną piłkę otwierającą zagrała Patrycja Pożerska i Emilia Bezdziecka zdobyła gola na 3:0, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarką. Wynik spotkania został ustalony na siedem minut przed końcem, gdy swojego drugiego gola zdobyła Tarczyńska.

Zagłębie Lubin – Mitech Żywiec 4:0 (2:0)
Bramki: Tarczyńska 30, 83, Bezdziecka 36, 56

Zagłębie: Dąbek (Bugajska) – Płonowska (Sołtys), Salwa, Fischerova, Grad, Szymkowiak (Kaźmierska), Pożerska, Ratajczak, Bezdziecka (Jędras), Tarczyńska, Zdunek (Fidos)

Mitech: Szemik – Rżany (Zegan), Zasada, K.Wiśniewska, Droździk, Suskova (Hmirova), Żak, Wnuk (Nieciąg), Rozmus (Noras), P.Wiśniewska (Chrzanowska), Półtorak