LUBIN. Lubinianin zagrał przeciwko Barcelonie

kaczmarW środę spełniło się z całą pewnością jedno z marzeń młodego lubinianina – Krystiana Kaczmarczyka, który od miesiąca jest aktualnie jedynym Polakiem, który piłkarskiego fachu uczy się w Nike Academy, czyli jednej z najlepszych akademii piłkarskich świata. Dwa dni temu razem z kolegami z drużyny stawić musiał czoła młodzieżowej ekipie FC Barcelonie. Efekt? Wygrana 3:0 dla Kaczmarczyka i spółki.

Lubinianin, który jest najmłodszym zawodnikiem w swojej drużynie w meczu z piłkarzami FC Barcelony spędził na boisku 45 minut. Krystian Kaczmarczyk po spotkaniu specjalnie dla nas ocenił poczynania swojej drużyny.

– Mecz był wyrównany, z lekką przewagą po naszej stronie. Barca jak to Barca starała się grac tą piłką aż wejdzie do pustej bramki. My zagraliśmy wysokim pressingiem i to skutkowało częstymi odbiorami, byliśmy bardziej agresywni co dało efekt w postaci końcowego wyniku – podsumował Kaczmarczyk.

Teraz przed zawodnikami Nike Academy, więc także przed Krystianem kolejne wyzwanie. Już w poniedziałek rozegrają następny mecz z kolejną liczącą się na świecie drużyną. Będzie nią Liverpool FC, czyli zespół prezentujący całkiem inny styl gry niż zawodnicy z Barcelony.

– Liverpool FC to całkowicie inna bajka niż Barcelona. Ten mecz będzie się toczył głównie w walce fizycznej. Nie od dziś wiadomo, że FC Barcelona słynie z gry piłką, a zespoły z Wysp grają bardzo agresywnie – dodaje młody lubinianin.
O dalszych losach Krystiana Kaczmarczyka będzie stale informować na łamach naszego portalu.

Dodaj komentarz