LUBIN. Lipsk lepszy od Zagłębia (FOTO)

20160821-PA3_9850Metraco Zagłębie Lubin i HC Lipsk zmierzyły się w meczu o drugie miejsce XIX Memoriału im. Henryka Kruglińskiego. Ostatecznie zespół z Bundesligi uplasował się wyżej niż gospodynie turnieju.

Mecz zaczął się od 2:2, ale po 12.minutach było 8:3 na korzyść zespołu z Bundesligi. Lubinianki starały się odrobić straty, ale popełniały proste błędy w ofensywie, z czego szły skuteczne kontry rywalek. Skutecznie w ekipie z Lipska po raz kolejny grała Karolina Kudłacz-Gloc, która zmierzała po tytuł Króla Strzelców. Do przerwy Metraco Zagłębie Lubin przegrywało różnicą ośmiu bramek, co dawało Lipskowi drugie, miedziowym trzecie miejsce.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech bramek podopiecznych Bożeny Karkut i jednego trafienia zespołu z Niemiec. Lubinianki, przy rosłych zawodniczkach Lipska, miały problem z grą środkiem. Wynik oscylował w okolicach 6-7 trafień na korzyść niemieckiego zespołu.

Meraco Zagłębie Lubin – HC Lipsk 27:35 (11:19)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Mączka 2, Semeniuk 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz 4, Wiertelak , Ważna 2, Belmas 1, Premović 3, Jochymek , Milojević 2, Marić 5.

Lipsk: Kramarczyk, Kurzke, Roth – Mazzucco 5, Mietzner 5, Einarsdottir 2, Schulce 2, Kudłacz-Gloc 10, Bosch 1, Lang 3, Reimer 2, Minevskaja 3, Sturm 1, Rode 2.

Dodaj komentarz