LUBIN. Lekarskie „korepetycje”

IMG_4895Zaburzenia seksualne w otyłości, nadciśnienie tętnicze czy choroby zakrzepowo-zatorowe – to tematy lekarskiego sympozjum, które odbywa się w Lubinie. Konferencję pod hasłem „Interna 2014 uczymy się od najlepszych” zorganizowało Miedziowe Centrum Zdrowia. Wzięli w nie udział lekarze z całego Dolnego Śląska.

Wybitni wykładowcy, bogata, praktyczna i aktualna tematyka – tak w skrócie można opisać konferencję którą zorganizował MCZ. Medycyna to nauka, która rozwija się w błyskawicznym tempie, dlatego konferencje i szkolenia – to jeden ze skuteczniejszym sposobów na to, by być na bieżąco z zachodzącymi w tej dziedzinie zmianami- mówi Edward Schmidt, prezes MCZ w Lubinie.IMG_4880

O zaburzeniach seksualnych w otyłości, a także o wpływie testosteronu na organizm mężczyzny mówił prof. dr hab. Zygmunt Zdrojewicz z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Jedną z chorób cywilizacyjnych,  na którą zapada coraz więcej osób jest cukrzyca. Jej pokłosiem, a w zasadzie efektem niewłaściwego leczenia tej dolegliwości jest tzw. stopa cukrzycowa, bagatelizowana przez wielu pacjentów, a mogąca mieć fatalne konsekwencje.  

– Bardzo trudno leczy się stopę cukrzycową, nowa wiedza, nowe informacje na pewno przydadzą się w IMG_4875praktyce codziennej- mówi Zbigniew Szpich, ordynator oddz. wewnętrznego MCZ w Lubinie.

Konferencja INTERNA 2014 to pierwsze w tym roku szkolenie dla lekarzy organizowane przez MCZ. Kolejne sympozja poświęcone będą onkologii i diabetologii.

SZAT

 

Dodaj komentarz