LUBIN. Łatwa wygrana Zagłębia

PA3_2849Bez większych problemów piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokonały dziś SPR Olkusz.

Lubinianki spotkanie rozpoczęty od mocnego uderzenia. Po sześciu minutach gry na tablicy wyników było 5:0. Przyjezdne w tym czasie mogły rzucić swoją pierwszą bramkę, ale rzut karny obroniła Patrycja Chojnacka. Czas upływał a po stronie SPR-u Olkusz wciąż widniało zero. Podopieczne Zdzisława Wąsa nie potrafiły znaleźć sposobu na defensywę miedziowych i świetnie dysponowaną Moniką Maliczkiewicz. Pierwszy raz golkiperkę miedziowych przyjezdne pokonały dopiero w 17. minucie, za sprawą Alicji Fierki. Wówczas było 8:1. Przed przerwą olkuszanki zdołały pokonać „Łosia” tylko sześć razy. W tym czasie podopieczne Bożeny Karkut do bramki rywalek trafiały czternastokrotnie.

Na początku drugiej połowy podopieczne Zdzisława Wąsa zmniejszyły nieco straty. W 37. minucie było 15:10 dla Zagłębia. Wciąż jednak miedziowe utrzymywały bezpieczną przewagę, która oscylowała w granicach 5-6 bramek. Bożena Karkut dała pograć zmienniczkom, na parkiecie pojawiły się również młode zawodniczki, które wcześniej nie miały zbyt wiele okazji, aby pokazać się na placu gry. W ostatnim kwadransie przewaga Zagłębia znów się zmniejszała, jednak cały czas była bezpieczna. Mecz zakończył się wynikiem 25:20

MVP: Monika Maliczkiewicz

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – SPR Olkusz 25:20 (14:6)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz, Chojnacka – Robótka, Załęczna, Piekarz 1, Pałgan 1, Obrusiewicz 5, Konofał 2, Paluch, Premović 3, Lalewicz 2, Piechnik 3, Walczak 4, Jochymek 4, Milojević.

SPR: Wąż, Hoffman – Nowak 3, Przytuła 3, Wicik 5, Marszałek 2, Fierka 3, Kobzar 3, Wcześniak, Basiak 1.