Opublikowany: wt, Mar 15th, 2016

LUBIN. Kukizowcy chcą do rady

77aceb1785dcaa9505a856855e13e96b– Nie wiem, jakie mam szanse w wyborach, ale zamierzam je wygrać – stwierdziła Mariola Kosenko-Strojewska, jedna z siedmiu kandydatów do rady miejskiej w Lubinie w wyborach uzupełniających, które odbędą się już 10 kwietnia. Dziś przedstawicielka kukizowców zaprosiła dziennikarzy na konferencję.

Mariola Kosenko-Strojewska została wybrana przez Kukiz’15 w sposób dość nietypowy jak na wybory samorządowe, bo w otwartej rekrutacji. Na apel Marcina Królaka ze Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15 odpowiedziało siedemnaście osób. Na rozmowę kwalifikacyjną zaproszono dwanaście. Spośród nich wybrana została Mariola Kosenko-Strojewska.

– Wypowiadała się merytorycznie, wiedziała, o co jej chodzi. Wcześniej startowała w wyborach sama. Ponadto miesiąc temu wstąpiła do Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15 – mówi Marcin Królak ze wspomnianego stowarzyszenia.

Mariolę Kosenko, dziś Kosenko-Strojewską, lubinianie poznali między innymi w 2010 roku, kiedy to startowała w wyborach na prezydenta Lubina. Obecnie prowadzi portal internetowy i komis odzieżowy.

Oprócz niej w wyborach uzupełniających do rady miejskiej startują Tomasz Górzyński, syn zmarłego niedawno przewodniczącego rady Andrzeja Górzyńskiego (KWW Robert Raczyński Lubin 2006), Oleg Herejczak (KWW Oleg Herejczak), Krzysztof Szczepaniak (KWW Krzysztof Szczepaniak), Czesława Blaut (KWW Józef Bober), Krzysztof Lis (KWW Samorządowa Prawica) i Leszek Telatyński (KWW PSL w Lubinie).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..