LUBIN. Kubot odpada w pierwszej rundzie

kubotLubinianin Łukasz Kubot przegrał z Alejandro Fallą w I rundzie turnieju ATP na trawiastych kortach w Halle. Polski tenisista uległ Kolumbijczykowi 2:6, 6:3, 3:6.

Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany. Jako pierwszy gema wygrał Kubot, który w pewnym momencie musiał bronić już break pointy. Chwilę później rolę się odwróciły i to lubinianin stanął przed szansą na przełamanie. Tak się jednak nie stało i mieliśmy remis 1:1. W trzecim gemie ponownie trwała długa wymiana, którą ostatecznie polski tenisista zakończył akcja serve&volley ponownie wychodząc na prowadzenie. To były miłe złego początki, ponieważ kolejne pięć gemów wygrał Falla, który tym samym triumfował w pierwszym secie wygrywając go 6:2.

Drugi set miał podobny przebieg jak pierwszy. Na początku obydwaj zawodnicy wygrywali swoje podania po bardzo wyrównanej grze. Taki stan rzeczy miał miejsce do momentu 2:1 dla Kubota. W tym momencie zdecydowanie lepiej zaczął grać lubinianin, który przełamał swojego rywala w czwartym gemie do 30. Chwilę później było już 4:1 i wszystko wskazywało na to, że Kubot doprowadzi do stanu 1:1 w setach. Tak też się stało, ponieważ lubinianin wygrywał pewnie swoje podania i druga partia zakończyła się wynikiem 6:3.

O tym kto zagra w 1/8 finału zadecydował trzeci set, w którym lepiej zaprezentował się …. Set był zdecydowanie najbardziej wyrównany z wszystkich rozgrywanych w tym meczu. Obydwaj tenisiści pewnie wygrywali swoje podania, a najbliżej przełamania jako pierwszy był Kubot w siódmym gemie, gdy miał aż trzy break pointy. Falla jednak wyszedł z trudnej sytuacji i utrzymał swoje podanie. Po chwili Kolumbijczyk poszedł za ciosem i przełamał serwis Polaka wychodząc na prowadzenie 5:3. Kilka minut później pewnie wygrał swoje podanie i wyrzucił Kubota z turnieju.

W kolejnej rundzie Alejandro Falla zagra z Holendrem Robinem Haase, który w I rundzie sensacyjnie pokonał rozstawionego z numerem piątym Richarda Gasqueta  6:4, 6:4.