LUBIN. Kubot odpada w kwalifikacjach

Kubot 3

Łukasz Kubot przegrał 5:7, 4:6 z Adrianem Mannarino (Francja) i już w I rundzie kwalifikacji pożegnał się z turniejem Internazionali BNL d’Italia (pula nagród 2 884 675 euro). Lubinianin nie przypominał stylem gry ze spotkania z Simonem, a raczej z przegranego meczu z Bautistą-Agutem. W Madrycie Łukasz dotarł do III rundy, teraz niestety pożegnał się już w kwalifikacjach do ATP Masters 1000 w Rzymie.

Spotkanie trwało prawie dwie godziny mimo, że Polak nawet nie ugrał seta. Szczególnie długa była otwierająca partia, która zakończyła się tuż przed tie-breakiem. Na prowadzenie w tej części meczu wyszedł Mannarino (4:3), jednak szybko stracił przewagę (4:4). Wszystko wskazywało na trzynasty gem, lecz chwila nieuwagi ze strony lubinianina zadecydowała o zwycięstwie rywala (7:5).

W drugiej odsłonie Polak grał na podobnym poziomie, a Adrian stopniowo wchodził na wyższy poziom. Kubot zagrał dobry mecz, ale niestety dla niego Mannarino spisał się jeszcze lepiej i to on zagra w finałowej rundzie eliminacji. O wejście do turnieju głównego zmierzy się ze zwycięzcą meczu: Andrey Golubev (Kazachstan) vs. Pierre-Hugues Herbert (Francja).

 Adrian Mannarino (Francja) – Łukasz Kubot (Polska) 7:5 6:4

Dodaj komentarz