LUBIN. Kradną paliwo z Pol-Miedź Trans?

PMT stacja 1 Kto, komu sprzedaje kradzione z Pol-Miedź Trans paliwo? Do władz spółki, lubińskiej policji, jak i naszej redakcji przyszedł anonimowy list, w którym podane są nazwiska handlarzy paliwem i numery rejestracyjne samochodów, do których jest ono tankowane.

– To pierwszy donos, od kiedy pracuję w tej firmie – mówi Marek Danysz, rzecznik prasowy Pol-Miedź Trans. – Zajmujemy nad tą sprawą. Jeśli te informacje się potwierdzą, będziemy współpracować z policją – dodaje.

Anonim podaje dwie osoby, które według niego kradną firmowe paliwo i sprzedają je mieszkańcom dwóch miejscowości z okolic Lubina. W donosie podane są również numery rejestracyjne pięciu aut, do których paliwo miało być tankowane. Sprawą zajmuje się lubińska policja. stacja PMT 2

– Wpłynęło do nas takie pismo – potwierdza Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin. – Obecnie policjanci wyjaśniają sprawę.

W przeszłości zdarzało się już, że pracownicy okradali Pol-Miedź Trans z paliwa. W październiku ubiegłego roku policja zatrzymała dziewięć osób, które były zamieszane w kradzież paliwa z lokomotyw należących do spółki.

– Mamy coraz lepszą wykrywalność tego typu zdarzeń. Wprowadziliśmy wiele zabezpieczeń tak taboru kolejowego, jak i autobusowego – mówi Danysz. – Mam nadzieje, że sprawa szybko się wyjaśni – dodaje.

DRM

Dodaj komentarz