LUBIN. Kobiety wygrały w Żywcu

PA3_7256

Kolejne zwycięstwo w ramach Ekstraligi Kobiet odniosły piłkarki Zagłębia Lubin. Podopieczne Andrzeja Turkowskiego pokonały na wyjeździe Mitech Żywiec 3:1. Bramki dla „Miedziowych” zdobywały dwukrotnie Tarczyńska oraz bezpośrednio z rzutu wolnego Zdunek.

Jako pierwsze na prowadzenie wyszły w 22. minucie gospodynie, gdy Luca Suskova zdecydowała się na uderzenie z ponad dwudziestu metrów, które okazało się nie do obrony dla bramkarki Zagłębia. Trzy minuty później mogło być już 2:0, jednak strzał Patrycji Wiśniewskiej został ostatecznie sparowany na słupek przez Joannę Bugajską. Niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie, gdy po odbiorze piłki na skrzydle do wyrównania doprowadziła Agata Tarczyńska. Końcówka emocjonującej odsłony to kilka prób „Miedziowych” i dwie wymarzone szanse gospodyń. W 44. minucie Halina Półtorak bramkarkę przelobowała, ale z linii bramkowej futbolówkę w ostatnim momencie wybiła jedna z defensorek Zagłębia. Wreszcie „setkę” zaprzepaściła P.Wiśniewska, przegrywając pojedynek z Bugajską.

Drugą połowę wymarzenie rozpoczęły lubinianki, ponieważ już w pierwszej minucie umiejętnościami błysnęła Emilia Zdunek. Przymierzyła dokładnie, mocno, ponad murem złożonym z żywieckich zawodniczek, z bramkowym finałem mimo interwencji Aleksandry Komosy. Pięć minut później zagubionym gospodyniom dopisało szczęście, kiedy minimalnie chybiła Joanna Płonowska. Ratunku nie było już żadnego w 56. minucie. Miejscowe „dobiła” pewnym uderzeniem Tarczyńska. Losy potyczki zostały tak naprawdę rozstrzygnięte,  zawodniczki Zagłębia nie grzeszyły przez ostatnie pół godziny spotkania skutecznością.

Dla TS Mitech Żywiec była to pierwsza porażka w tym sezonie. Dla zawodniczek Zagłębia natomiast było to trzecie zwycięstwo w piątym spotkaniu.

TS Mitech Żywiec – Zagłębie Lubin 1:3 (1:1)
1:0 Suskova (22′)
1:1 Tarczyńska (30′)
1:2 Zdunek (46′, z rzutu wolnego)
1:3 Tarczyńska (56′)