LUBIN. Kibice w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

20140301TF_07 Tablicę w hołdzie Żołnierzom Wyklętym uroczyście odsłonięto na Murze Pamięci na Wzgórzu Zamkowym w Lubinie. – Do tej pory nie było w mieście miejsca, gdzie moglibyśmy czcić ich pamięć- mówi Łukasz Dominów, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”. Pod poświęconą tablicą zebrani złożyli kwiaty i wieńce. 1 marca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

„Dla tych niezłomnych ludzi rzecz nadrzędna była prosta, wojna się skończy, kiedy wolna będzie Polska”- takie hasło umieszczono na tablicy ku czci Żołnierzy Wyklętych.

– W ubiegłym roku 1 marca złożyliśmy kwiaty pod tablicą w hołdzie żołnierzom Armii Krajowej i właśnie wtedy postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, by Żołnierze Wyklęci mieli w Lubinie swoje miejsce- mówi Łukasz Dominów, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”.20140301TF_04

Pod tablicą zebrali się lubińscy kibice, a także fani zaprzyjaźnionego klubu piłkarskiego Zawiszy Bydgoszcz.

Obchodzony od 2011 roku Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to jedno z siedmiu oficjalnych świąt państwowych w Polsce. Jest ono hołdem złożonym żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z drugiej wojny światowej oraz okresu powojennego.

SZAT/fot.T.Folta

 

Dodaj komentarz