LUBIN. Kibice przepytali Puko

23Zawodniczki KGHM Metraco Zagłębie Lubin udanie zainaugurowały 2015 rok w rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet. Podopiecznie Bożeny Karkut w drugiej połowie wybiły z głowy szczypiorniaka Samborowi Tczew i pokonały na wyjeździe niżej notowane rywalki 16:27 (8:9). Na spotkaniu w mieście odległym o ponad czterysta kilometrów od Lubina pojawili się kibice dopingujący lubiński zespół. Po meczu kibice z SSPR Zagłębie Handball postanowili chwilę porozmawiać z rozgrywającą Zagłębia – Pauliną Piechnik.

Po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej wróciłyście na właściwe tory i wysoko pokonałyście drużynę z Tczewa. Jak ocenisz  mecz z Samborem?

Zgadza się. Pierwsza połowa była dość wyrównana, lecz myślę, że głównie przez niewykorzystywane sytuacje sam na sam. Przełomowym momentem meczu był początek drugiej połowy, kiedy w podwójnym osłabieniu nie dopuściłyśmy do tego, aby przeciwnik powiększył swój dorobek bramkowy. Myślę, że kluczem do sukcesu były bardzo szczelna obrona w połączeniu z szybkim atakiem, co zdecydowanie odebrało naszym przeciwniczkom chęć do gry. Na pewno dużym, pozytywnym zaskoczeniem było pojawienie się na trybunach sporej grupy kibiców, którzy wspierali nas głośnym dopingiem za co z całego serca, w imieniu swoim oraz dziewczyn chciałabym podziękować.

Wysokie zwycięstwo w meczu sparingowym z Ruchem oraz w lidze z Samborem to dobry prognostyk przed wyjazdem na trudny teren do Szczecina.

Na pewno te dwa zwycięstwa poprawiły morale drużyny. Spotkanie ze Szczecinem będzie pierwszym poważnym sprawdzianem po przerwie. Mamy w pamięci mecz u siebie, w którym pokazałyśmy dwa oblicza ale dzięki naszej walce do końca punkty zostały w Lubinie. Plan jest prosty – wrócić ze Szczecina z kompletem punktów i pozycją w tabeli, która przybliży nas do końcowego celu jakim jest Mistrzostwo Polski. Dużym wzmocnieniem dla szczecinianek jest powrót na parkiet Gosi Stasiak, która jest bez wątpienia ważnym elementem zespołu, lecz w momencie założenia pomarańczowej koszulki z herbem Zagłębia interesuję nas tylko i wyłącznie zwycięstwo bez znaczenia z jakim przeciwnikiem przyjdzie nam się zmierzyć. I mogę zapewnić wszystkich kibiców, dla których gramy, że tym razem nie będzie inaczej.