LUBIN. Kibice jadą do Lublina

LH1-212671

Przed nami najważniejszy mecz zawodniczek KGHM Metraco Zagłębia Lubin w sezonie 2013/2014. „Miedziowe” już w najbliższą sobotę w Lublinie zmierzą się z miejscowym MKS-em Selgros Lublin.

W lubińskich szeregach pełna mobilizacja, także wśród kibiców, którzy zapowiadają swoją obecność na trybunach hali Globus. Wszystko wskazuje na to, że pomimo sporej odległości (oba miasta dzieli ponad 500 km) w Lublinie zamelduje się rekordowa liczba kibiców Zagłębia.

– Pierwszy dzień zapisów przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że zainteresowanie wyjazdem cieszy się aż tak dużym powodzeniem. W Globusie przysługuje nam 350 biletów i liczymy, że uda nam się wykorzystać pełną pulę. Zasłużyły na to dziewczyny, które dzięki swojej ambicji i waleczności zapewniły nam niesamowite emocje – mówi Mateusz Wróblewski, organizator wyjazdu.

Przypomnijmy, że w rywalizacji do trzech zwycięstw mamy remis. Najpierw w Lublinie dwa spotkania wygrał MKS Selgros, potem w Lubinie dwukrotnie lepsze okazały się podopieczne Bożeny Karkut. Warta podkreślenia jest zwłaszcza walka w czwartym meczu, który był zarazem ostatnim w hali przy Szkole Podstawowej Nr 14. Dziesięć minut przed końcem mało kto wierzył, że Zagłębie będzie w stanie się podnieść. Oczywiście mało kto, poza kibicami, którzy do końca wspierali lubińskie szczypiornistki. Głośny doping sprawił, że zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin wspięły się na wyżyny swoich możliwości.

– Kibice niesamowicie nam pomogli. To oni wygrali ten mecz – mówiła w pomeczowym wywiadzie, Karolina Semeniuk-Olchawa.

Zapisy na wyjazdowe spotkanie pomiędzy MKS-em Selgros Lublin a KGHM Metraco Zagłębiem Lubin wciąż trwają. Przybliżony koszt wyprawy na Lubelszczyznę wynosi 50 złotych. Zapisywać się można u Mateusza Wróblewskiego (722 174 895) oraz Piotra Kuleszy (607 600 326).

Dodaj komentarz