LUBIN. KGHM Zagłębie blisko finału!

PA3_7850

KGHM Zagłębie Lubin pokonało w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski Arkę Gdynia 3:0 (1:0). Dwie bramki dla „Miedziowych” strzelił Arkadiusz Piech a jedną dołożył David Abwo. Podopieczni Oresta Lenczyka zrobili wielki krok do awansu do finału, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Lubina, którzy już w 15. minucie wyszli na prowadzenie.  Ładne podanie w tempo dostał David Abwo, który pobiegł z piłką prawie do końca boiska i dograł do środka pod nogi wbiegającego Arkadiusza Piecha a ten skierował piłkę między interweniującym defensorem a bramkarzem. Drugą odsłonę Arka zaczęła bardzo agresywnie, spychając lubinian do obrony. Jedna akcja wystarczyła jednak, aby zgasić piłkarzy znad Bałtyku. W 69. minucie Aleksander Kwiek dostał dobre podanie od Michala Papadopulosa, po czym minął interweniującego Michała Szromnika. Chwilę po tym oddał futbolówkę Piechowi. Temu nie pozostało nic innego jak strzelić na pustą bramkę. Trzeci cios gospodarze zadali siedem minut później. Po kontrataku sam na sam z bramkarzem stanął Abwo i przesądził ostatecznie o losach tego spotkania.

Podczas meczu z Arką Gdynia dwóch piłkarzy Zagłębia upomnianych zostało żółtymi kartkami. Arkadiusz Piech i Aleksander Kwiek w poprzednich spotkaniach ujrzeli żółte kartki i podczas spotkania rewanżowego z Arką muszą odbyć przymusową pauzę.

KGHM Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 3:0 (1:0)

Bramki: Arkadiusz Piech (15), Arkadiusz Piech (69), David Abwo (75).

Żółte kartki: Aleksander Kwiek, Arkadiusz Piech – Glauber, Arkadiusz Aleksander.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 4000.

KGHM Zagłębie Lubin: Silvio Rodic; Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Elvedin Dzinic; Dorde Cotra; David Abwo, Lubomir Guldan (88. Adam Banaś), Manuel Curto (76. Łukasz Piątek), Aleksander Kwiek, Johan Bertilsson (67. Michal Papadopulos); Arkadiusz Piech.

Arka Gdynia: Michał Szromnik; Glauber, Mateusz Cichocki, Kamil Juraszek, Paweł Oleksy (52. Maciej Koziara); Adrian Budka, Tomasz Jarzębowski (46. Marcin Radzewicz), Radosław Pruchnik, Mateusz Szwoch, Tomasz Kowalski; Arkadiusz Aleksander (84. Jakub Bach)