Opublikowany: czw, Mar 10th, 2016

LUBIN. Kara dla Zagłębia i jego kibiców

PA2_2313Zakaz wyjazdu na niektóre mecze oraz indywidualne kary grzywny i kilkuletnie zakazy stadionowe to rezultat sobotnich derbów na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Wyrok sądu i decyzja Komisji Ligi Ekstraklasy są wynikiem niewłaściwego zachowania kibiców. Ukarane zostały oba kluby i ich fani.

Po wydarzeniach z meczu Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław komisja wydała zakaz organizacji wyjazdu grupy lubińskich kibiców na jeden mecz Ekstraklasy oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy fanów Miedziowych na następny mecz z drużyną Śląska.

Konsekwencje poniesie także wrocławski klub – jego kibice nie wyjadą na dwa kolejne mecze ekstraklasy oraz na najbliższe spotkanie rozgrywane z Zagłębiem. Dodatkowo Śląsk musi zapłacić 15 tysięcy zł kary.

PA3_3464Decyzje Komisji Ligi związane są z nielegalnym użyciem przez kibiców materiałów pirotechnicznych. Za złamanie przepisów podczas sobotniego meczu wyroki usłyszało pięciu mężczyzn. 21-latek z Góry za zignorowanie poleceń służb porządkowych został skazany na karę ograniczenia wolności poprzez wykonywanie przez trzy miesiące nieodpłatnej, nadzorowanej pracy na cele społeczne, po 20 godzin miesięcznie. Wobec 25-letniego mieszkańca Bolesławca orzeczono karę grzywny w wysokości 3 600 złotych oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres trzech lat. Kara grzywny w takiej samej wysokości, oraz dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe orzeczone zostały wobec kolejnego 25-latka, tym razem z Polkowic. Trzeci zatrzymany 25-latek, pochodzący z województwa wielkopolskiego, musi się również liczyć z taką samą karą finansową oraz trzyletnim zakazem wstępu na imprezy masowe. Wobec najstarszego z zatrzymanych, mieszkańca powiatu wrocławskiego, sąd zastosował karę grzywny w wysokości 2 000 zł, zakaz uczestniczenia w imprezach masowych na terenie kraju przez dwa lata oraz zakaz uczestniczenia w meczach reprezentacji Polski poza granicami kraju przez okres dwóch lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..