LUBIN. Już dziś Gala Boksu Polska – Kazachstan!

boksW hali RCS-u w Lubinie odbędzie się kolejne międzynarodowe widowisko z udziałem mistrzów z Polski oraz Kazachstanu, Niemiec i Chorwacji.

W składzie Astana Arland Kazakhstan na mecz z Rafako Hussars Poland zobaczymy między innymi 2-krotnch mistrzów ligi WSB, Chorwatów: Hrvoje Sep – w wadze 81 kg i Filipa Hrgović +91 kg. Hrvoje Sep i Filip Hrgović mają ogromne doświadczenie na ringach WSB w walkach 5-rundowych. Po pierwszy tytuł mistrzów WSB sięgnęli jeszcze w barwach Paris United w 2011 roku. Z Hrvoje Sep będzie walczył Mateusz Tryc. Przeciwnikiem Filipa Hrgović będzie Paweł Wierzbicki.

Oprócz chorwackich bokserów, w składzie Astana Arland są mistrzowie z tego kraju – Olżas Sattybajew -52 kg, Zakir Safiullin -60 kg i Madiar Aszkejew -69 kg. Olżas Sattybajew jest liderem wagi -52 kg w Kazachstanie, bowiem po mistrzostwach kraju wygrał też dwie walki w turnieju pod nazwą Kazakh Federation Team Cup. Zakir Safiullin w lutym 2014 wystąpił w Astanie w turnieju drużynowym – wygrał swoje walki w meczach z Uzbekistanem (Elnur Abdurakhimov) i Rosją (Artur Subkhankulov). Sukcesy ma w swym dorobku też Madiar Aszkejew. W 2013 roku zajął 2 miejsce w 6.Great Silk Way w Baku.

Dawid Michelus, jako jedyny z obecnego składu Rafako Hussars Poland, boksował już w lidze WSB z Astana Arlans Kazakhstan. W 2013 roku był też na Mistrzostwach Świata w tym kraju. Poza Dawidem Michelusem, w składzie są Niemiec Hamza Touba -52 kg, Irlandczyk Stephen Donnelly -69 kg, Mateusz Tryc -81 kg i Paweł Wierzbicki +91 kg.

Dzisiejszy wieczór zapowiada się bardzo ciekawie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców boksu na galę Polska – Kazachstan.
Bilety już od 20 zł wciąż można kupić w kasach hali widowiskowo – sportowej oraz na abilet.

Dodaj komentarz