LUBIN. Intrygujący Olbiński na Wzgórzu

2 (1)Malarz, ilustrator, grafik, projektant, scenograf, plakacista – artysta wszechstronny i intrygujący Rafał Olbiński pokaże swoje prace w Lubinie. Od dzisiaj w Galerii Zamkowej prezentowane będą plakaty i grafiki jego autorstwa.

Artysta na stałe mieszkający w Stanach Zjednoczonych jest niezwykle ceniony w Polsce i zagranicą. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt indywidualnych wystaw w USA, Niemczech, Japonii, Polsce, Belgii, Chile, Szwajcarii, Holandii, Francji, Wenezueli. Za swoją twórczość uhonorowany został ponad 150 nagrodami.

1 (1)Olbiński po ukończeniu wydziału architektury Politechniki Warszawskiej zajmował się grafiką użytkową. Jeszcze w czasie studiów współpracował z kilkoma polskimi czasopismami, m.in. projektował szatę graficzną magazynu Jazz Forum. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie wkrótce stał się uznanym malarzem, ilustratorem i designerem. Od 1985 roku jest wykładowcą w School of Visual Arts w Nowym Jorku.

CalGsm10Jego prace można zobaczyć w najbardziej renomowanych galeriach i muzeach na świecie, takich jak Biblioteka Kongresu w Waszyngtonie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku czy Suntory Museum w Osace. Polak na swoim koncie ma współpracę z takimi tytułami, jak The New York Times, Newsweek czy Der Spiegel. Jest artystą cenionym i nagradzanym. Jego plakat promujący Nowy Jork zdobył pierwszą nagrodę w konkursie „New York City Capital of the World”.

Na wystawę „Plakaty”, która będzie prezentowana przez lubińskie Wzgórze Zamkowe składa się 20 plakatów oraz grafiki.  Prace Olbińskiego będzie można podziwiać w Galerii Zamkowej od 14 marca do 9 kwietnia. Bilety w cenie 6 zł normalny i 3 zł ulgowy. Grupy zorganizowane powyżej 15 osób zapłacą natomiast pod 2 zł od osoby. Galeria Zamkowa otwarta jest codziennie od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00 oraz w weekendy od 10:00 do 16:00. 

PB, DRM/fot. OKWZ

 

Dodaj komentarz