LUBIN. I Lubin 2006, i Kukiz’15 (WIDEO)

Marcin Królak zapowiadał, że na najbliższej sesji rady miejskiej wystąpi z klubu Lubin 2006, ale zdecydował się jednak tego nie robić. – Przeczytałem uważnie statut Stowarzyszenia Lubin 2006 i okazało się, że nie muszę odchodzić – wyjaśnia Królak.

Radny, który w wyborach samorządowych startował z listy Lubin 2006, związany też jest z Kukiz’15, od początku istnienia tego ruchu. W połowie lutego zapowiedział, że wystąpi ze swojego klubu radnych Lubin 2006. – Będę radnym niezależnym, niezrzeszonym. Chciałbym jednak założyć nowy klub w lubińskiej radzie: Kukiz’15 – mówił wówczas Królak.

Miał to zrobić na najbliższej sesji, czyli 1 marca. Jednak okazało się, że zrezygnował z tego pomysłu. – W statucie Stowarzyszenia Lubin 2006 przeczytałem, że jego członkowie mogą należeć także do innych stowarzyszeń. Rozmawiałem z innymi radnymi z klubu i stwierdzili, że nie mają nic przeciwko temu, żebym należał do Lubin 2006 i działał w Kukiz’15 – wyjaśnia Królak.

Wszystko zostaje więc, jak było. Marcin Królak nadal jest radnym miejskim należącym do Lubin 2006 i jednocześnie cały czas działa w Stowarzyszeniu na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15.

Zobacz także: