LUBIN. Handlował czym popadnie

celn3Niedozwolone leki anaboliczne, odchudzające, hormonalne, a nawet na prostatę w znacznej ilości posiadał w domu 28-letni lubinianin. Obławę na handlarza przeprowadzili funkcjonariusze służby celnej oraz wrocławscy policjanci. W jego domu znaleziono wiele produktów, pochodzących z nielegalnych  źródeł, których wartość oszacowano na około 300 tysięcy złotych.

Na trop natrafili funkcjonariusze Referatu Grupa Mobilna we Wrocławiu w połowie września. W jednej z paczek na terenie sortowni przesyłek Poczty Polskiej we Wrocławiu ujawnili ponad 850 ampułek i tabletek sterydów anabolicznych.

Funkcjonariusze Izby Celnej we współpracy z policjantami z komisariatu Wrocław Grabiszynek przeszukali mieszkanie adresata paczki. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Lubina.

– Na miejscu, w wyniku podjętych wspólnie czynności ujawniono dalsze ponad 4200 opakowań sterydów i innych leków w obrocie poza aptecznym –  podaje Izba Celna we Wrocławiu.

Jak podaje Komisariat Policji Wrocław Grabiszynek były to leki na potencję, na odchudzanie, leki hormonalne oraz 100 opakowań różnych leków anabolicznych.

celn1– W sumie w lokalu zabezpieczono także ponad 1800 sztuk perfum światowych marek oraz 20 sztuk odzieży z logo znanych firm odzieżowych. Wszystkie ujawnione towary oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi swoim wyglądem wskazywały, że nie są to produkty oryginalne – podaje Komisariat Policji Wrocław Grabiszynek.

W mieszkaniu znajdowało się także 5 tysięcy sztuk papierosów.  Łączną rynkową wartość zabezpieczonych produktów oszacowano na blisko 300 tysięcy złotych.

28-latek był w mieszkaniu w trakcie obławy i został zatrzymany, a następnie przetransportowany do Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek.

 Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy.

DRM/FOT. KP WROCŁAW GRABISZYNEK

Dodaj komentarz