LUBIN. Gwardia lepsza od Zagłębia

zlPiłkarze ręczni Zagłębia Lubin mają za sobą pierwszy sparing w tym roku. Miedziowi zmierzyli się na wyjeździe z Gwardią Opole.

Początek mecz był wyrównany i drużyny grały bramka za bramkę. Lubinianie od momentu prowadzenia 6:5 zagrali jednak słabiej, co wykorzystali gospodarze. Opolanie rzucili w tym czasie dziewięć bramek, lubinianie dwie i zrobiło się 8:14. Pierwszą połowę gospodarze wygrali różnicą pięciu bramek.

Zaraz po zmianie stron podopieczni Jerzego Szafrańca zmniejszyli straty i mieliśmy 19:18. Później znów trwała wyrównana walka. Gospodarze dopiero pod koniec wypracowali sobie wyraźniejszą, bo 4-bramkową przewagę.

W Opolu Zagłębie wystąpiło bez kontuzjowanych Michała Bartczaka i Faruka Halilbegovica. Kolejne mecze kontrolne lubinianie rozegrają w najbliższy weekend. W piątkowe popołudnie miedziowi udadzą się na turniej, organizowany przez Gaz-System Pogoń Szczecin. Oprócz miedziowych i portowców zagrają w nim także: Chrobry Głogów, Nielba Wągrowiec i MMTS Kwidzyn.

PE Gwardia Opole – Zagłębie Lubin 31:30 (17:12)
Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek – Michałów, Szymyślik 2, Paluch 1, Stankiewicz 8, Gumiński 5, Marciniak, Kużdeba 2, Przysiek 4, Czuwara 3, Wolski 3, Nowakowski 2.

Dodaj komentarz