LUBIN. Granaty i amunicję ukrywał na strychu

0605143Granaty i amunicję z okresu II wojny światowej znalazła policja na jednej z posesji w gminie Lubin. Arsenał znaleziono na strychu w domu 26-letniego mężczyzny. Mężczyznę tymczasowo aresztowano.

O agresywnym mężczyźnie, który ścina gałęzie i liście, a następnie wyrzuca je na drogę , policję poinformował zaniepokojony mieszkaniec.

– Gdy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia jezdnia rzeczywiście była pokryta roślinnością a ponadto pod nią ukryty został rower, aby uniemożliwić przejazd samochodom- mówi Jan Pociecha z KPP w Lubinie.

Przyjazd policjantów spłoszył mężczyznę, który ukrył się w domu. Podczas sprawdzania posesji funkcjonariusze natrafili na nietypowe znalezisko.0605142

– Funkcjonariusze znaleźli dwa granaty i 16 sztuk amunicji, arsenał został zabezpieczony przez saperów z Głogowa, a mężczyzna zatrzymany- mówi Jan Pociecha.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz skąd zatrzymany miał granaty i amunicję. Za ich nielegalne posiadanie 26-latek może spędzić w więzieniu nawet do 8 lat.

SZAT/FOT.KPP LUBIN

Dodaj komentarz