LUBIN. Grad medali Cuprum

zak1Wymarzony start łyżwiarzy Cuprum podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Zakopanem! Impreza odbyła się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Bezkonkurencyjna okazała się Kaja Ziomek, która tryumfowała na wszystkich dystansach zdobywając 5 złotych medali! Na drugim stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka, Angelika Wójcik, która zdobyła tyle samo medali, tyle że ze srebrnego kruszcu.

Kolejne krążki, tym razem brązowe, dołożyli Patrycja Zachariasz na 500 metrów i Adrian Wójcik na 3000 metrów (4 miejsce w wieloboju) w kategorii juniorów.

W biegach drużynowych dziewczęta w składzie Patrycja Zachariasz, Patrycja Kmiecik i Angelika Wójcik zdobyły srebrny medal w kategorii juniorek, natomiast juniorzy młodsi w składzie Dawid Mordarski, Aleksander Kudyba i Andrzej Łuczkowski uplasowali się na 3 miejscu zdobywając brązowy medal.

W klasyfikacji klubowej nie mogło być inaczej – pierwsze miejsce dla MKS Cuprum Lubin! Zgromadziliśmy 85 punktów, o dwanaście wyprzedzając SNPTT 1907 Zakopane i o 23 SKŁ Górnik Sanok. W kategorii województw również nasz triumf – dolnośląskie przed łódzkim i małopolskim.

Dodaj komentarz