LUBIN. Fortuński Mistrzem Polski w bilardzie

fortuńskiLubinianin Mieszko Fortuński (ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław) został Mistrzem Polski w bilardzie 9-bil.  Swoje zwycięstwo przypieczętował pokonując w finale Mariusz Rotera (2 Asy Częstochowa).

Mieszko był bezbłędny na początku meczu, prezentując się jak rutyniarz na tle Rotera. Potem, co później wyznał, dało o sobie znać to, jak bardzo zależało mu na złocie. Presja okazała się paraliżująca, co przy dobrej grze Rotera wyrównało mecz. Roter objął nawet prowadzenie, które utrzymywał do ostatniej, decydującej partii. Mieszko jednak wykorzystał jego błąd i to on zdobył tytuł Mistrza Polski.

Fortuński w półfinale pokonał Wojciecha Trajdosa (Konsalnet Warszawa), który wrócił na podium po kilku latach. Brąz zdobył także debiutant na podium – Jakub Kościelniak (Hades Poznań). Obrońca tytułu, Marek Kudlik, zajął 5. miejsce po porażce z Wojciechem Trajdosem. Właśnie w ćwierćfinałach rozstrzygnęła się kwestia przypieczętowania zwycięstwa w rankingu: po odpadnięciu Mateusza Śniegockiego, tylko Kudlik zagrażał Mieszkowi Fortuńskiemu. Porażka z Trajdosem oznaczała zatem, że Mieszko utrzyma swoją przewagę.

źródło: http://www.bilard-sport.pl

Dodaj komentarz