LUBIN. Fight Exclusive Night 5: ostateczna karta i kolejność walk!

fen5-posterJuż jutro odbędzie się gala Sztuk Walki Fight Exclusive Night 5 „Cuprum Heros”. Jak przystało na nowoczesne sporty walki, program tradycyjnie wypełnią pojedynki Kickboxingu na najchętniej oglądanych zasadach K-1 i także modnego MMA.

W walce wieczoru, zmierzą się dolnośląski zawodnik MMA Marcin Zontek, który w 2012 roku zrobił furorę w Rosji i Mikhail Bureshkin z Białorusi, który zastąpił kontuzjowanego Macieja Browarskiego, osławionego zwycięstwami na Bałkanach i ostatnio w Austrii nad Alessio Sakarą, legendą największej światowej organizacji walk MMA jaką jest UFC. W drugiej walce wieczoru najlepszy polski kicboxer, Paweł Biszczak z Legnicy, walczyć będzie z Portugalczykiem, Janu Malkriado Cruzem nazywanym „Hannibalem”, od postaci słynnego filmowego Hannibala Lectera.

Już same te dwa pojedynki są warte przyjścia na galę i rozgrzeją emocje publiczności, ale to nie wszystko. Wcześniej wystąpi wielu dolnośląskich zawodników, którym organizacja Fight Exclusive Night pragnie umożliwić wielką międzynarodową karierę. Prezes organizacji Paweł Jóźwiak mówi: „Nie pomijamy na naszych galach zawodników będących lokalnymi bohaterami. Oni poziomem nie odstają od najlepszych, są tylko mniej wypromowani. My zapewniamy im platformę do promocji i reprezentowania regionu na szerokim forum w Polsce i wielu krajach Europy a także innych miejscach, gdzie nadaje stacja Fight Box. Dzięki gali o Lubinie będzie głośno wszędzie tam, gdzie są sympatycy Sztuk Walki.”.

Kto jeszcze z zawodników z Lubina, Polkowic czy nawet z pobliskiego Wrocławia weźmie udział w gali? Na pewno warto przyjść i obejrzeć walkę Bartosza Muszyńskiego z Armii Polkowice z Tomasem Gutem ze Słowacji. Z kolei Patrycja Krawczyk zmierzy się także z rywalką ze Słowacji, Alexandrą Jursovą. Trzecie starcie w kickboxerskiej formule K-1 z naszymi południowymi sąsiadami stoczy Jakub Kozera z Gwardii Zielona Góra. Polski zawodnik wagi ciężkiej za rywala będzie miał Czecha Vilema Fencla. Wszyscy oni są mistrzami kraju z osiągnięciami również międzynarodowych arenach.

Dla wielbicieli MMA także nie zabraknie emocji z udziałem miejscowych fighterów, którzy aspirują do największych sukcesów. W planowanym pojedynku wagi półśredniej, pracujący jako górnik, Paweł Kordylewicz ze Strefy Fight Team Lubin, zmierzy się z białoruskim zawodnikiem Georgiyem Budko. Kolega klubowy Kordylewicza, Maciej „Kruszon” Kruszewski podejmie podejmie walkę z innym białoruskim zawodnikiem Yurim Bybochkinem. Z kolei wrocławianin Patryk Paduch z Boi Team Wrocław walczyć będzie z Antonem Shimukiem także z Białorusi. Jako pierwszy został zapowiedziany polsko – polski pojedynek śląskiego zawodnika, Adama Niedźwiedzia z Natal Gold Team z Michałem Michalskim z Rio Grappling Wrocław. Michalski nie tylko pochodzi z Lubina, ale jest także finalistą polskiego „Ultimate Fightera” czyli słynnego programu „MMAster” pokazywanego w TVN Turbo.

Galę poprzedzi oficjalne ważenie, które odbędzie się dzień przed imprezą, w piątek, 9-go stycznia 2015, o godzinie 16:00, w Galerii Handlowej „GWARNA” przy ul. Złotoryjskiej 30, w Legnicy. Poniżej pełna karta walk, które widzowie będą mogli podziwiać 10 stycznia 2015 w Lubinie na gali Fight Exclusive Night 5 „Cuprum Heroes”.

Undercard
71 kg: Jakub Kozera (Scorpion Krępice) vs Kamil Kaczmarczyk (Shidokan Jelenia Góra)

Karta główna
MMA 77 kg: Patryk Paduch (Polska) vs Anton Shimuk (Białoruś)
MMA 77 kg: Adam Niedźwiedź (Polska) vs Michał Michalski (Polska)
K-1 54 kg: Patrycja Krawczyk (Polska) vs Alexandra Jursova (Słowacja)
MMA 70 kg: Maciej Kruszewski (Polska) vs Yuri Bybochkin (Białoruś)
K-1 +91 kg: Jakub Kozera (Polska) vs Vilem Fencl (Czechy)
MMA 77 kg: Georgiy Budko (Białoruś) vs Paweł Kordylewicz (Polska)
K-1 81 kg: Bartosz Muszyński (Polska) vs Tomas Gut (Słowacja)

Walka wieczoru K-1
K-1 77 kg: Paweł Biszczak (Polska) vs Janu Malkriado Cruz (Portugalia)

Walka wieczoru MMA
MMA 93 kg: Marcin Zontek (Polska) vs Mihail Bureshkin (Białoruś)

Dodaj komentarz