LUBIN. Festiwal Sztuk Walki za nami

IMG_0612W hali Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Sztuk Walki. Widzowie mogli podziwiać pokazy karate goju ryu, karate kyokushin, kickboxingu czy capoeiry. Punktem kulminacyjnym był turniej bokserski.

W niedzielę parkietem przyszkolnej hali SP 14 zawładnęli wojownicy. Impreza rozpoczęła się od dwóch pokazów karate. Najpierw mogliśmy podziwiać goju ryu, a następnie kyokushin – To bardzo ważne, aby takich pokazów i turniejów było jak najwięcej. To jest ważne nie dla nas, naszych dyscyplin ale dla tych dzieci i młodzieży, aby każdy z nich mógł uprawiać sport zamiast np. siedzieć godzinami przed komputerem – mówi Ryszard Semik z Lubińskiego Klubu Karate Kyokushin.

Punktem kulminacyjnym imprezy był Bokserski Turniej Mikołajkowy pod patronatem starosty lubińskiego. W ringu do walki stanęli zawodnicy w różnym wieku i różnych kategoriach wagowych. Każdy dał z siebie wszystko a emocji nie brakowało.

Na fanów boksu czekała także kolejna niespodzianka. Jednym z zaproszonych gości był Mariusz Wach. Utytułowany pięściarz, posiadacz pasa WBC International i federacji TWBA w wadze ciężkiej, na długo po zakończeniu turnieju rozdawał autografy i pozował do zdjęć ze swoimi fanami.

Fot. Adam Michalik

Dodaj komentarz