LUBIN. FC Barcelubin drugim finalistą

AM 053Za nami drugi półfinał Pucharu Playarena Lubin.pl, w którym zmierzył się obrońca tytułu UZZM Ice StorM Lubin oraz FC Barcelubin. Po bardzo ciekawym widowisku lepsi okazali się Ci drudzy, którzy pokonali wyżej notowanego rywala 10:6.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania nie brakowało dramaturgii, ponieważ na treningu w Prochowicach kontuzji doznał… bramkarz FC Barcelubin – Kamil Bachusz. Złamanie przez niego palca wykluczyło go z gry w najważniejszym dotychczas dla zespołu meczu i zdecydowanie osłabiło kadrę największej niespodzianki tegorocznej edycji Pucharu Lubina. W takiej sytuacji do bramki powędrować musiał jeden z zawodników grających na co dzień w polu. Początkowo grał on nerwowo, czego efektem była bramka na 1:0 dla UZZM Ice StorM, która padła za sprawą Artura Targosza.

– Graliśmy dzisiaj bez dwóch podstawowych bramkarzy. Zastępca spisał się jednak bardzo dobrze, do tego stopnia, że musimy się zastanowić kto w tym momencie jest numerem jeden w naszej bramce – powiedział po meczu Tomasz Szwajka, kapitan FC Barcelubin.

 Kolejne minuty to już jednak coraz spokojniejsza gra FC Barcelubin, która nie dość, że szybko zniwelowała straty to jeszcze wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Wszystko to stało się w głównej mierze za sprawą duetu z KS Polkowice – Macieja Bancewicza oraz Krzysztofa Drzazgi. Kolejne minuty to głównie gra bramka za bramkę. Decydującym momentem spotkania wydawał się być przestrzelony rzut karny przez Pawła Stefanka z UZZM Ice StorM. Od tego momentu coraz pewniej zaczęli grać wszyscy zawodnicy FC Barcelubin, czego efektem było zwycięstwo 10:6.

– Cieszę się, że udało się wygrać. Teraz przed nami najważniejsze spotkanie, ponieważ w finale zagramy nie tylko o zwycięstwo w Pucharze Lubina ale także o awans na turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena – dodał kapitan FC Barcelubin.

Decydujące starcie w Pucharze Lubina rozegrane zostanie 18 czerwca na boisku w Małomicach. Naprzeciw siebie staną zespoły SanTForzy oraz FC Barcelubin. W meczu o trzecie miejsce zagrają natomiast faworyci tegorocznej edycji i dwie najlepsze drużyny w lubińskiej lidze – HiTec Film Łechta Calcio oraz UZZM Ice StorM Lubin.

fot. Adam Michalik

 

Dodaj komentarz