LUBIN. Dziś świadectwa, niebawem matura

zakończenie LO II 8204 maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego oficjalnie zakończyło dziś rok szkolny. W Centrum Kultury „Muza” rozdano świadectwa ukończenia szkoły. Uczniowie lubińskiego „drugiego” w ogóle nie obawiają się czekającego ich egzaminu dojrzałości.

II Liceum w Lubinie osiągnęło w tym roku imponujący wynik.

zakończenie LO II 1– Mamy w tym roku 204 maturzystów. To jest 95,5 proc. wszystkich uczniów klas trzecich. Oznacza to, że tak naprawdę tylko jeden z naszych trzecioklasistów nie podejdzie do matury, ale mam nadzieję, że zrobi to w terminie późniejszym – mówi Jolanta Dubińska, dyrektor II LO w Lubinie.

zakończenie LO II 6Uroczyste zakończenie roku maturzystów II LO zorganizowano w dużej sali lubińskiej Muzy, gdzie najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem. Uczniom przy tej okazji towarzyszyło wiele emocji.

Mam trochę luzu, trochę stresu, a trochę jestem przejęta, bo wychodzę na scenę odebrać świadectwo z paskiem. Czuję też radość, że jeszcze raz mogę zobaczyć tych wszystkich ludzi, z którymi spędziłam ostatnie trzy lata – mówi Daria Andrzejczyk.

Najmocniejszą klasą w tym roku okazała się III B o profilu matematyczno-fizyczny. Uczniowie tej klasy wspólnie osiągnęli średnią 4,63. Jest to bardzo dobry wynik.

zakończenie LO II 5– Nauczyciele w naszej szkole naprawdę nie stawiają ocen za darmo – podkreśla dyrektor Dubińska.

Dlatego też większość uczniów II LO nie stresuje się przed egzaminem dojrzałości. Duża w tym zasługa kadry pedagogicznej, która organizowała wiele próbnych matur w trakcie nauki.

zakończenie LO II 2Nie ma się co przemęczać i stresować tak na sam koniec, bo to naprawdę nie jest dobre. Trochę odpoczynku na pewno jest potrzebne, więc trochę sobie teraz pofolguję podczas majówki, ale na pewno jeszcze powtórzę co nieco przed egzaminami – dodaje Kamil Czaja. -Przez trzy lata trzeba było pracować, żeby mieć na sam koniec luz. Chodzę do klasy matematyczno-fizycznej, a nawet z polskiego udało mi się zdać na szóstkę, więc naprawdę niczego się nie obawiam – dodaje maturzysta.

Większość maturzystów już ma plany na przyszłość.zakończenie LO II 7

Wybieram się na Politechnikę Wrocławską na budownictwo i architekturę. Nietypowo, choć teraz coraz częściej dziewczyny wybierają uczelnie techniczne – dodaje Daria Andrzejczyk.

zakończenie LO II 3W uroczystości udział wziął między innymi doradca prezydenta Lubina ds spraw oświaty.

Życzę wszystkim maturzystom tego, co mojemu synowi, który również w tym roku podchodzi do egzaminu dojrzałości, żeby zdali jak najlepiej – mówi Andrzej Pudełko z lubińskiego magistratu.

Pierwszy egzamin czeka maturzystów już 5 maja. Na początek z języka polskiego.

DRM

Dodaj komentarz