LUBIN. Dzień niepełnosprawnych na sportowo

IMG_2875Integracyjny Bieg Mikołajkowy zainaugurował obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Lubinie. Oprócz zmagań sportowych w Parku Wrocławskim były też występy artystyczne w galerii Cuprum Arena. Organizatorem imprezy był Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Szklarach Górnych.

”Żyjmy zdrowo na sportowo” to hasło towarzyszyło wszystkim biorącym udział w imprezie. Najpierw odbył się integracyjny Bieg Mikołajkowy dla uczniów z ośrodków szkolno-wychowawczych oraz warsztatów terapii zajęciowej.

– Tym razem postanowiliśmy, że dzień niepełnosprawnych spędzimy na świeżym powietrzu. Chcemy, żeby ludzie nas zauważali, wśród Polaków, aż 12 % to ludzie niepełnosprawni- mówi Agnieszka Król- Stępień, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych.

Przenikliwe zimno nie przestraszyło uczestników imprezy w Parku Wrocławskim i po biegu mikołajkowym wszyscy zmagali się w konkurencjach sprawnościowych. Było kopnięcie piłki do bramki, hokej na trawie czy przenoszenie slalomem piłeczki ping- pongowej na rakietce. Imprezę honorowym patronatem objął starosta lubiński.

SZAT

 

 

 

Dodaj komentarz