LUBIN. Drugie złoto Fortuńskiego

mieszkoDrugi złoty medal w bilardzie zdobył lubinianin Mieszko Fortuński podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Kielcach. Rywalizacja w popularną „dziesiątkę” potwierdziła absolutną dominację hegemonów tych Mistrzostw – Oliwii Czupryńskiej (Nosan Kielce) i lubinianina Mieszka Fortuńskiego (DSB ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław). Oboje okazali się bezkonkurencyjni także na koniec Mistrzostw.

Finał zmagań w dziesiątkę okazał się symboliczny. Na przeciwko siebie stanęli MVP poprzedniego i obecnego sezonu. Mecz lepiej rozpoczął Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), który prowadził 3-0 i tylko kick sprawił, że nie udało się rozwiązać układu na 4-0. Mieszko wytrzymał oczekiwanie i szturm rywala. Sukcesywnie odrabiał straty i wyszedł na prowadzenie, którego do końca nie oddał, dzięki czemu zdobył swój drugi złoty medal w Kielcach, wynikiem 7-5.

Fortuński rozpoczął od porażki z Tomaszem Kapłanem, który jako jedyny potrafił ograć Mieszka w Kielcach. Droga Mieszka przez lewą stronę przypominała spacer przez pole minowe: Fortuński mierzył się z Andrzejem Guzanowskim, Jakubem Kościelniakiem i Markiem Kudlikiem. W fazie pucharowej rozpoczął od zwycięstwa nad Karolem Skowerskim, a podium wywalczył kosztem Wojciecha Sroczyńskiego.

Dodaj komentarz