LUBIN. Decydujące starcie!

LH1-212479

Kibice odliczają już godziny do najważniejszego wydarzenia w sezonie 2013/14. W hali Globus w Lublinie piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia zmierzą się z tamtejszym MKS-em Selgros. Zwycięzca zdobędzie tytuł mistrza Polski!

W rywalizacji do trzech zwycięstw po czterech meczach jest remis 2:2. Do tej pory zespoły wykorzystywały atut własnego parkietu. Pierwsze dwa mecze rozegrane w hali Globus w Lublinie miały łudząco podobny przebieg. Pierwsze połowy toczyły się pod dyktando miedziowych, które szybko wypracowały sobie kilkubramkową przewagę. Do przerwy w pierwszym meczu Zagłębie prowadziło różnicą trzech, w drugim dwóch bramek. Niestety drugie trzydzieści minut w obu meczach, to już przewaga MKS-u, który szybko zniwelował straty i wyszedł na prowadzenie.

Po tygodniu rywalizacja przeniosła się do hali SP 14 w Lubinie. W trzecim meczu zdecydowaną przewagę miały podopieczne Bożeny Karkut. W pewnym momencie miedziowe osiągnęły blisko 10-bramkową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Zagłębia 28:22.

Największych emocji dostarczył czwarty mecz finałowy. Zawodniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin pokazały w nim prawdziwą wolę walki i wiarę z zwycięstwo do samego końca. MKS prowadził już 14:9, pomimo tego miedziowe potrafiły odwróć losy spotkania i wygrać ostatecznie 17:15.

Dodaj komentarz