LUBIN. DAR SanTForza zdobywa Puchar Lubina

IMG_6938Znamy ostateczne rozstrzygnięcia w Pucharze Playarena Lubin.pl rozgrywanym pod patronatem Starosty Powiatu Lubińskiego. O zwycięstwie w wielkim finale zadecydowała dopiero dogrywka, w której lepszy od FC Barcelubin okazał się zespół DAR SanTForzy. Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął UZZM Ice StorM Lubin.

W lubińskim pucharze wystartowało blisko trzydzieści zespołów złożonych z zawodników występując na co dzień w Lidze Nike Playarena Lubin.pl, które od września rywalizowały by znaleźć się w finale. Ostatecznie dość niespodziewanie znalazły się w nim drużyny FC Barcelubin i DAR SanTForzy. Obydwa zespoły we wcześniejszych rundach wyeliminowały faworytów i w pełni zasłużenie awansowały do meczu, który miał zadecydować o zwycięstwie w całych rozgrywkach. Stawka tego meczu była jednak o wiele większa, ponieważ tylko zwycięzca uzyskiwał awans na ogólnopolskie turnieje finałowe o Mistrzostwo Polski Ligi Nike Playarena.

Jako pierwsi na boisko wyszli przegrani w półfinałach, czyli drużyny walczące o trzecie miejsce – UZZM Ice StorM oraz HiTec Film Łechta Calcio. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, na co dowodem może być bardzo mała ilość strzelanych bramek. Świetnie tego dnia dysponowany był bramkarz UZZM Ice StorM – Piotr Kaczmarek, który wielokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Wyrównana gra toczyła się jednak tylko do stanu 3:3 w 55. minucie. Wtedy to drużyna Krzysztofa Zimochy zdecydowanie mocniej przycisnęła rywali i pewnie go punktowała, dzięki czemu UZZM Ice StorM pokonał HiTec Film Łechtę Calcio 9:3 i zajęła trzecie miejsce w Pucharze Lubina.

Po emocjach w „małym finale” przyszedł czas na danie główne, czyli wielki finał. Do spotkania DAR SanTForza podeszła w niemal optymalnym składzie, o czym z całą pewnością nie mogła mówić drużyna Tomasza Szwajki, w której brakło trójki czołowych zawodników – Karola Fryzowicza, Krzysztofa Drzazgi i Mariusza Szuszkiewicza. Dodatkowo po swojej stronie zespół Mateusza Simlata miał także kibiców, którzy żywiołowo dopingowali młodszych zawodników. Mecz lepiej rozpoczęli DAR SanTForzy, ponieważ już w ósmej minucie na prowadzenie wyprowadził ich Konrad Juszczyszyn. Siedem minut później po trafieniu Macieja Bancewicza był remis. Obydwa zespołu aż do 51. minuty grały bramkę za bramkę. Wtedy to w przeciągu sześciu minut na dwubramkowe prowadzenie 7:5 po uderzeniach Mateuszów Ditkowskiego i Wierzbickiego wyszła DAR SanTForza. Nie podłamało to jednak ich rywali, którzy doprowadzili do remisu ponownie za sprawą Bancewicza. To co działo się w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry przejdzie z całą pewnością do historii lubińskich rozgrywek. Najpierw po bramce Mateusza Kisiela na trybunach zapanowała euforia, którą po kilkunastu sekundach uciszył zdecydowanie najlepszy zawodnik FC Barcelubin – Maciej Bancewicz i po 70. minutach mieliśmy remis 8:8. Popularny „Bancu” kolejny popis swoich umiejętności dał na początku dogrywki wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Były to jednak miłe złego początki, ponieważ do końca trafiali już tylko zawodnicy DAR SanTForzy – dwukrotnie Wierzbicki i raz Juszczyszyn pieczętując tym samym zdobycie Pucharu Playarena Lubin.pl.

Ostatecznie DAR SanTForza pokonał po dogrywce FC Barcelubin 11:9, dzięki czemu zdobył Puchar Playarena Lubin.pl. W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się UZZM Ice StorM Lubin, który wygrał z HiTec Film Łechtą Calcio 9:3.