LUBIN. Czerwone Gitary na Walentynki

IMG_1808O kobietach i o miłości śpiewali członkowie grupy Czerwone Gitary, podczas koncertu w Lubinie. Repertuar zespołu idealnie wpasował się w klimat walentynkowego wieczoru.

To był długo wyczekiwany koncert dla lubińskiej publiczności. Legendarny zespół zagrał swoje największe przeboje, ale zaprezentował także utwory z nowego repertuaru. Koncert przygotowany został z okazji wydania przez zespół nowej płyty. Widzowie mieli okazję wysłuchania programu opracowanego na „Złoty Jubileusz” grupy.

– Mamy bardzo wiele piosenek zadedykowanych paniom. Prawie każda piosenka podczas koncertu była walentynkowa. Generalnie przeważa u nas tematyka miłości i pięknych pań. – podsumowuje Jerzy Skrzypczyk z zespołu Czerwone Gitary.

Zespół gra już od 50 lat. Muzycy wyliczyli, że przez ten czas dali około pięciu tysięcy koncertów. Jerzy Skrzypczyk grał na każdym z nich.

– Grałem wszystkie koncerty z zespołem. Jestem raczej muzykiem dobrego zdrowia i to pozwoliło mi uczestniczyć we wszystkim występach. – przyznaje Jerzy Skrzypczyk.

IMG_1978Publiczność doceniła występ artystów gromkimi brawami. Widzowie byli zachwyceni wspaniałą grą muzyków. Podczas słuchania największych przebojów, wracały wspomnienia z młodzieńczych lat.

– Wspaniały koncert – zachwyca się Alina Kuczyńska – Czerwony Gitary to mój ukochany zespół od kiedy w ogóle zaczęłam interesować się muzyką, czyli kiedy miałam 10 lat – wspomina.

– Nigdy jeszcze nie byłam na tak dużym koncercie – przyznaje Natalia Roja – Chodzę do polskiej szkoły w Anglii i tam moja mama, która jest nauczycielką, puszczała nam piosenki Czerwonych Gitar.

– Czerwone Gitary to mój ulubiony zespół. Dawniej ich piosenki były dobre do randkowania. Można było na przykład zaśpiewać dziewczynie „Ładne oczy masz” – wspomina Stanisław Szymański.

Po koncercie można było kupić płytę kultowego zespołu, a muzycy rozdawali autografy dla fanów.

Dodaj komentarz

*

code