LUBIN. Czas na wielki piłkarski hit

IMG_0606

Przed nami prawdziwy hit Playarena Lubin.pl. Już o godzinie 20:30 na boisku przy Zespole Szkół nr 3 naprzeciw siebie stanie aktualny Mistrz Lubina – UZZM Ice StorM oraz ćwierćfinalista Mistrzostw Polski – Monar Team Lubin. Będzie to drugie spotkanie obydwu drużyn w tym sezonie.

Oba zespoły były w poprzednim sezonie bezsprzecznie najlepszymi drużynami w naszym mieście. Co potwierdziły ogólnopolskie turnieje finałowe. Drużyna Krzysztofa Zimochy na turnieju półfinałowym pewnie wygrała swoją grupę, lecz w 1/8 przyszło im się zmierzyć z późniejszym Mistrzem Polski – Bad Boys Szczecin. Monar Team Lubin miał natomiast więcej szczęścia i dzięki dobrzej grze udało mu się awansować do ogólnopolskiego turnieju finałowego, gdzie był jednym z faworytów. Przewidywania się potwierdziły i ekipa Adriana Załęcznego odpadła dopiero na etapie ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Dla obu zespołów dzisiejsze spotkanie będzie piątym w historii. W poprzednim sezonie w trzech pojedynkach ligowych dwukrotnie zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy UZZM Ice StorM, którzy odprawili Monar Team z kwitkiem (13:3 i 10:4) i tylko raz lepsza była drużyna dowodzona przez Adriana Załęcznego, która wygrała szlagierowe spotkanie 10:8. W obecnym sezonie dwie najlepsze lubińskie „szóstki” spotkały się tylko raz, gdy po zaciętym i dramatycznym meczu trzy punkty powędrowały do ekipy Mistrza Lubina (11:10).

– Ciężko wskazać faworyta w tym meczu, ponieważ będą grały druga z trzecią drużyna obecnych rozgrywek i jedni z głównych pretendentow do zdobycia mistrzostwa Lubina w tym roku. W pierwszym meczu tego sezonu między naszymi drużynami udało się nam wygrać minimalnie jedną bramką po bardzo dobrym spotkaniu ale szalę zwycięstwa przechyliliśmy dopiero w końcówce. Myślę, że w rewanżu wszystko może się zdarzyć i absolutnie nie wskazywalbym faworyta tego meczu. Uważam że każdy wynik jest możliwy. Zapraszam wszystkich na mecz bo na pewno będzie bardzo ciekawie. – mówi Krzysztof Zimocha, kapitan UZZM Ice StorM Lubin

Nikt nie ma wątpliwości, że w czwartek na boisku przy ZS nr 3 odbędzie się piłkarska uczta piłki nożnej sześcioosobowej. UZZM Ice StorM zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ligowej i nie ukrywa, że bardzo pragnie obronić mistrzowski tytuł jako pierwsza drużyna w historii lubińskich rozgrywek, natomiast Monar Team w tabeli zajmuje 3 miejsce. Oba zespoły dzieli tylko 7 punktów i nie ma co ukrywać, że przegranemu będzie bardzo ciężko gonić HiTec Film Łechtę Calcio. Drużyna Adriana Załęcznego po odpadnięciu z Pucharu Lubina może skupić się już tylko na rozgrywkach ligowych, co jest dla nich priorytetem, UZZM Ice StorM walczy dalej na dwóch frontach.

– Jestem pewien że będzie to wyrównany mecz. Takie spotkania jak właśnie to, są jednymi z najciekawszych w całych rozgrywkach Ligi Nike Playarena. Według mnie ciężko jest wskazać faworyta, bo w obydwu zespołach grają dobrzy zawodnicy i każdy ma jakieś indywidualności. Na pewno nie zabraknie walki, a my z naszej strony obiecujemy zagrać świetny mecz, ponieważ mamy coś do udowodnienia – mówi Adrian Załęczny, kapitan Monaru Team.

Spotkanie pomiędzy UZZM Ice StorM a Monarem Team Lubin rozpocznie się o godzinie 20:30 na boisku przy Zespole Szkół Nr 3 w Lubinie.

Dodaj komentarz