LUBIN. Cuprum w PlusLidze!

LH1-211259

Stało się to, na co wszyscy w Lubinie czekali! Od nowego sezonu siatkarze Cuprum Mundo Lubin wystąpią w najwyższej klasie rozgrywkowej – PlusLidze! To znakomita wiadomość nie tylko dla kibiców siatkówki ale i wszystkich mieszkańców w naszym regionie.

W sezonie 2014/15 Cuprum będzie mierzyć się z tak znanymi firmami jak PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel czy Zaksa Kędzierzyn Koźle – to zespoły znane nie tylko na krajowych parkietach, ale i arenie międzynarodowej.

Teraz z tymi, a także pozostałymi zespołami przyjdzie zmierzyć się z lubińskimi siatkarzami. To znakomita wiadomość dla kibiców, a także włodarzy miedziowego klubu – Cieszymy się bardzo z tego faktu. Pamiętamy jednak, że przed nami bardzo dużo pracy. Musimy przekształcić stowarzyszenie w spółkę i myśleć o składzie, który walczył będzie z najlepszymi w Polsce – mówi Dariusz Biernat, prezes MKS Cuprum Mundo Lubin.

Oprócz lubińskiej drużyny w nowym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej zobaczymy także Banimex Będzin. Cuprum jeszcze jeden dzień trenować będzie w obecnym składzie. Później włodarze klubu zaczną pozyskiwać nowych graczy na sezon 2014/15.

Lubin będzie jedynym miastem w naszym regionie, posiadającym zespół siatkarski, występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej. Innych zespołów PlusLigi próżno szukać w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim czy zachodniopomorskim.

Dodaj komentarz