Opublikowany: śr, Lip 27th, 2016

LUBIN. Citroen zderzył się z renault

20160727_122751Dwa auta zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Hutniczej. Jedno z nich wjechało później na przejście dla pieszych, zatrzymując się dopiero na słupie sygnalizacji świetlnej.

Citroen na lubińskich tablicach rejestracyjnych jechał od Ustronia prosto ulicą Jana Pawła II.

– Kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem, ponieważ miał czerwone światło. Gdy zapaliło się zielone, ruszył. W tej samej chwili na skrzyżowanie wjechał renault, uderzając w citroena, następnie odbijając i zatrzymując się na przejściu dla pieszych. Na szczęście w tym momencie nikogo na przejściu nie było – mówi aspirant sztabowy Jan Pociecha, rzecznik lubińskiej policji.

Renault na tablicach rejestracyjnych z powiatu legnickiego jechał ulicą Hutniczą od strony alei Generała Broni Stanisława Maczka. Najprawdopodobniej wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Citroenem podróżowała rodzina, w tym dwójka dzieci, w drugim aucie był tylko kierowca. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ucierpiały jedynie samochody oraz sygnalizacja świetlna. Zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

– Kierowca renaulta został ukarany sześcioma punktami karnymi i mandatem – dodaje aspirant sztabowy Pociecha.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..