LUBIN. Chyra zaprasza do Muzy

Chyra carteAndrzej Chyra zaprasza do Centrum Kultury „Muza” w Lubinie na seans filmu „Carte blanche”. Pochodzący z Polkowic aktor odgrywa w tym filmie główną rolę, tracącego wzrok nauczyciela. 

Kino Muza będzie prezentować film „Carte blanche” od 23 stycznia do 5 . W roli głównej występuje utalentowany i wielokrotnie nagradzany aktor – Andrzej Chyra (trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni za „Dług”, „Komornik” i „W imię…”).

„Carte blanche” to opowieść o Kacprze (Andrzej Chyra), nauczycielu historii z lubelskiego liceum, który zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret – czytamy na stronie ckmuza.eu.  

Nagrany przez aktora filmik-zaproszenie można zobaczyć na facebooku lubińskiej „Muzy”.

DRM/ FOT. ckmuza.eu

Dodaj komentarz