LUBIN. Bożena Karkut przed meczem w Lublinie

karkut

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin przygotowują się do najważniejszego meczu w sezonie 2013/14. Już w sobotę miedziowe stoczą bój z MKS-em Selgros Lublin. Stawką będzie mistrzostwo Polski.

Lubinianki wróciły z dalekiej podróży. Po dwóch pierwszych meczach w Lublinie było już 2:0 dla ekipy z Lubelszczyzny. Po dwóch meczach w Lubinie miedziowe wyrównały stan finału – Jesteśmy bardzo zadowolone, że udało nam się wyrównać stan rywalizacji. Szczególnie w niedzielnym meczu dziewczyny pokazały ducha walki i pomimo niekorzystnego wyniku odwróciły losy spotkania. Teraz czeka nas piąte, decydujące starcie w Lublinie ale bez względu na jego wynik chciałabym podziękować wszystkim, którzy nas wspierali, przede wszystkim wspaniałym kibicom. Wierzymy, że nie zabraknie ich również w najbliższą sobotę – mówi Bożena Karkut.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin w hali Globus będzie chciało przełamać passę meczów bez zwycięstwa w fazie play-off. Według szkoleniowca miedziowych faworytem spotkania są gospodynie. Zagłębie jednak zrobi wszystko, aby wrócić do Lubina ze złotem – Statystyki przemawiają za Lublinem, osiągnięcia też, bo nie ma się co oszukiwać – od wielu lat walczmy tak naprawdę z faworytem. Wszystkie tytuły zespołu z Lublina nie są dziełem przypadku. Nam w fazie play-off nie udało się jeszcze wygrać w hali Globus, ale zawsze musi być ten pierwszy raz – uważa trener Zagłębia.

Dodaj komentarz