LUBIN. Auto Równych Szans.

IMG_0131Stowarzyszenie „Równe Szanse” w Lubinie otrzymało samochód w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Auto ma trzy miejsca na wózki inwalidzkie oraz podnośnik, który ułatwi poruszającym się na wózkach dostęp do samochodu. Pojazd został sfinansowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie.

Wyposażenie Volkswagena Caravelle w pełni odpowiada potrzebom osób niepełnosprawnych.

– To jest jedyny samochód, który ma trzy miejsca do przewozu wózków inwalidzkich oraz podnośnik, dzięki któremu w łatwy sposób można umieścić wózek wewnątrz auta – mówi Dariusz Jankowski, prezes Stowarzyszenia „Równe Szanse” w Lubinie.

Auto wraz z wyposażeniem kosztowało w sumie 163,7 tysięcy złotych. Zostało sfinansowane przez MPWiK w Lubinie.

– Jako przedsiębiorstwo miejskie chętnie wspieramy lokalne inicjatywy. Szczególnie takie, które mają na celu pomoc osobom potrzebującym – mówi Jarosław Wantuła, prezes MPWiK w Lubinie.

Wyposażenie stowarzyszenia w busa do przewozu osób niepełnosprawnych zdecydowanie może ułatwić życie podopiecznym i ich rodzinom.

– Jeden z naszych podopiecznych waży około 120 kg. Jego 76-letnia mama pcha wózek inwalidzki przez pół miasta, by przywieźć syna na nasze warsztaty – mówi Dariusz Jankowski. – Teraz będzie mogła odetchnąć – dodaje prezes Stowarzyszenia „Równe Szanse”.

Samochód został poświęcony przez dziekana dekanatu lubińskiego, ks. Wiesława Migdała. Auto oficjalnie przekazali stowarzyszeniu prezydent Lubina Robert Raczyński oraz prezes MPWiK Jarosław Wantuła. Na uroczystości obecny był także starosta lubiński Adam Myrda. Przy okazji szef lubińskiego samorządu zachęcał do wspierania wszystkich organizacji pożytku publicznego.

– Dzisiejsze spotkanie jest dobrą okazją do tego, by przypomnieć, że każdy może wspierać organizacje, które zajmują się pomocą innym – mówi Robert Raczyński. – Warto pamiętać, że możemy przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, a mamy w Lubinie naprawdę duży wybór – dodaje prezydent miasta.

 

Dodaj komentarz