LUBIN. 4 bramki zaliczki

zl1KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe KPR Jelenia Góra. Gospodynie uległy miedziowym 28:32. Rewanż odbędzie się 9 maja w Lubinie.

W mecz dużo lepiej weszły miedziowe, które po kilku minutach prowadziły już 5:0. Po kwadransie utrzymywała się 5-bramkowa przewaga lubinianek, a wynik brzmiał 5:10. W 26. minucie KGHM Metraco Zagłębie Lubin prowadziło 15:11. Jeleniogórzanki nie zamierzały się poddawać i walczyły o jak najbardziej korzystny wynik. Efekt? na dzwadzieścia minut przed końcem było już tylko 22:20. Później miedziowe znów odskoczyły i wygrały ostatecznie różnicą czterech bramek, co jest sporym handicapem przed meczem rewanżowym w Lubinie.

KPR Jelenia Gora – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:32 (15:17)

KPR: Kozłowska, Demiańczuk – Buklarewicz 7, A. Mączka 6, Tomczyk 6, Michalak 4, Grobelska 3, Winiarska 1, Dąbrowska  1, Uzar, Jasińska

Zagłebie: Maliczkiewicz, Chojnacka, Tsvirko – Robótka, Lima 2, Załęczna 2, Obrusiewicz 10, Paluch 2, Premović 1, Lalewicz 3, Piechnik 7, Jochymek 5.