LUBIN. 30 lat minęło

szklaryOdsłonięcie tablicy pamiątkowej, msza święta, a potem uroczysta akademia w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie- tak 30-lecie istnienia obchodził Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Szklarach Górnych. Część mniej oficjalna odbyła się na terenie ośrodka. Były zabawy dla podopiecznych placówki i oczywiście tort urodzinowy, którego nie mogło zabraknąć.

Na początku w budynku szkoły była tylko podstawówka, teraz uczą się tu również gimnazjaliści, funkcjonuje tez szkoła zawodowa. W sumie szkoła ma obecnie 106 podopiecznych.

– Są u nas dzieci niepełnosprawne intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym. Uroczystość jest okazją do spotkania się z osobami, które budowały tę placówkę od podstaw- mówi Agnieszka Król-Stępień, dyrektor Ośrodka Szkolno- Wychowawczy w Szklarach Górnych.Still0523_00006

Absolwenci ośrodka, podopieczni oraz byli i obecni nauczyciele świętowali jubileusz szkoły w CK Muza w Lubinie.

– Jesteśmy dumni z tak dobrze funkcjonującej placówki, osobom pokrzywdzonym przez los należy się miejsce w którym mogą się uczyć i spędzać czas- powiedział Adam Myrda, starosta lubiński.

Podczas uroczystości Wystąpił, m.in. Teatr Na Walizkach oraz uczniowie placówki. Nie zabrakło również życzeń, kwiatów i podziękowań.

SZAT

Dodaj komentarz