Lisy dalej w dołku. Szósta porażka

Zespół Pawła Ruska, choć niezwykle waleczny to jednak nie zdobywa zbyt wielu punktów, a na domiar złego zanotował kolejną porażkę. W Szopienicach, Miedziowe Lisy musiały uznać wyższość GKS-u Katowice.

W meczu przeciwko Katowicom trener Paweł Rusek zdecydował się w wyjściowej szóstce wystawić między innymi rosłego atakującego Jakuba Ziobrowskiego i przyjmującego Illię Kovalova. To ustawienie zdawało egzamin w pierwszym secie bardzo dobrze. Cuprum nie dawało rywalom odskoczyć na dużą różnicę, często doprowadzając do remisu. Ziobrowski świetnie wykorzystywał swój zasięg ramion w bloku, a także na skrzydle. Mocno „kąsał” rywali Paweł Pietraszko. Swoją szansę od pierwszych minut otrzymał także młody reprezentant Polski – Kajetan Kubicki (MVP turnieju mistrzostw Polski juniorów i laureat programu Red Bull Siatkarskie Skrzydła). W pewnym momencie po punkcie Tomasa Rousseauxa i kolejnym katowiczan, trener Cuprum poprosił o czas. Był to moment, w którym goście zaczęli tracić kontrolę na spotkaniem. Kolejne punkty Rosseauxa i błędy własne Miedziowych dały w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo gospodarzom.

Kolejne dwie partie to już dominacja GKS-u Katowice, który „odjeżdżał” rywalom nawet na różnicę 6 punktów. Gospodarze meczu wygrali ostatecznie 3:0. 13 listopada o godzinie 17.30, ekipa Pawła Ruska w Hali RCS podejmie Skrę Bełchatów.

8.kolejka PlusLigi, HS MOSiR, Szopienice
GKS Katowice – Cuprum Lubin 3:0 (25:19, 25:17, 25:16)
MVP: Tomas Rousseaux (GKS)

GKS Katowice: Szymański, Mielczarek, Jarosz, Kania, Domagała, Nowosielski, Adamczyk, Rousseaux, Hain, Seganow, Quiroga, Libero: Mariański, Ogórek.
Trenér: Grzegorz Słaby

Cuprum Lubin: Ferens, Lorenc, Kubicki, M’Baye, Pietraszko, Kapica, Czerny, Krage, Pająk, Kaźmierczak, Kovalov, Berger, Ziobrowski, Libero: Sas, Szymura.
Trenér: Paweł Rusek

Dodaj komentarz