Opublikowany: wt, Lut 25th, 2020

Lista jego grzechów była długa

Fot. ilustracyjna

Na długo spotkanie z funkcjonariuszami legnickiej drogówki zapamięta 47-letni kierowca mazdy. Mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu i to wbrew dożywotniemu zakazowi. Na tym jednak nie koniec jego kłopotów.

Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę mazdy do kontroli, bo ich podejrzenia wzbudził jego sposób kierowania.

– Policjanci postanowili przebadać mężczyznę pod kątem spożycia alkoholu. Wynik badania potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy, 47-letni mieszkaniec Legnicy znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd – relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Po chwili okazało się też, że jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych, a jego licznik wskazywał o ponad 71 tys. km mniej niż podczas ostatniego badania.

– W najbliższym czasie 47-latek odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu oraz złamanie orzeczonego dożywotniego zakazu sądowego. Natomiast kwestię ujawnienia nieprawidłowości związanej ze wskazaniami licznika, zbadają policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego, którzy w toku postępowania będą wyjaśniać, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny – informuje sierż. szt. Tersa.

Funkcjonariusze przypominają, że konsekwencje za zmianę wskazań licznika lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru grozi kara do pięciu lat więzienia. Z kolei niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu może skończyć się pięcioletnim pobytem za kratami.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..