Ligowy klasyk na początek roku

Dla kibica piłki ręcznej w żeńskim wydaniu trudno wyobrazić sobie lepszy początek roku. Już dziś czeka nas ligowy klasyk, w którym Zagłębie Lubin podejmować będzie Perłę Lublin. „Święta Wojna” rozpocznie się w hali RCS o godzinie 18:00 i transmitowana będzie w TVP Sport.

Niestety mecz, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbędzie się bez udziału publiczności i będzie to pierwszy taki szlagier w historii. Kibice obu drużyn z pewnością licznie zgromadzą się przed odbiornikami i będą mocno trzymać kciuki za swoje ekipy.

A jest o co walczyć. Zwycięzca dzisiejszego meczu rozpocznie nowy rok na fotelu lidera PGNiG Superligi Kobiet. Obecnie w tabeli prowadzi KPR Kobierzyce z dorobkiem 20. punktów, jeden punkt mniej ma Zagłębie, a o dwa „oczka” mniej Perła.

Obie drużyny liczą na udane otwarcie roku, w przeciwieństwie do zakończenia minionego, choć tu nieco więcej powodów do radości mają Miedziowe, które zdobyły jeden punkt na ciężkim terenie w Kobierzycach. Tymczasem ekipa z Lubelszczyzny przegrała niespodziewanie w Piotrkowie Trybunalskim 29:34.

MKS Zagłębie Lubin czeka styczniowy, meczowy maraton. Lubinianki rozegrają w tym miesiącu pięć spotkań, z czego aż cztery na własnym parkiecie. Ligowe granie w nowym roku zaczynamy od szlagieru z Perłą Lublin!

MKS Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 3.01.2021, godz. 18:00

Transmisja: TVP Sport

Dodaj komentarz

*

code