Lepiej poczekać na gratowóz niż zapłacić grzywnę

GRATOWOZ_POLKW marcu rozpoczyna się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, a także zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Mieszkańcy powinni zapoznać się z harmonogramem, by w odpowiednim czasie wystawić niepotrzebne rzeczy, a nie – jak to się często zdarza – wyrzucać je koło śmietników.

– Zbiórka rozpocznie się w marcu na terenie miasta i gminy Przemków – informuje Mirosława Bożyńska, specjalista ds. promocji w ZGZM. – Gratowóz przyjedzie również do miejscowości gminy Radwanice i Jerzmanowa – dodaje.

W kwietniu odpadów o dużych lub nietypowych rozmiarach będą mogli się pozbyć mieszkańcy gmin: Gaworzyce, Polkowice (poza miastem), Pęcławia, Grębocic i Chocianowa.

– Polkowiczanie powinni się przygotować na 10 i 11 maja – dodaje Mirosława Bożyńska.

W wyznaczonych dniach duże przedmioty, poza oponami, częściami samochodowymi, odzieżą, gruzem, a także odpadami budowlanymi, zielonymi i zmieszanymi, trzeba wystawić przy Osiedlowych PSZOK-ach.

Pracownicy ZGZM przypominają, że osoby, które pozostawiają meble, dywany czy inne duże, niepotrzebne rzeczy w Osiedlowych PSZOK-ach, łamią prawo. Za takie śmiecenie grozi grzywna.

UR/FOT. UR

Dodaj komentarz