Legniczanin-recydywista kradł w sklepach

Dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 30-letni legniczanin zatrzymany przez górowskich policjantów. Mężczyzna odpowie za kradzieże i wymuszenia rozbójnicze w kilku tamtejszych sklepach.

Swój przestępczy proceder sprawca rozpoczął od kradzieży kartonu alkoholu w jednym z górowskich sklepów.

– Pracownice, które zauważyły kradzież usiłowały zatrzymać mężczyznę, jednak ten oddalił się w nieznanym kierunku rozbijając skradziony alkohol – informuje kom. Agnieszka Połczyk, oficer Prasowy KPP w Górze. – Po kilku godzinach ten sam mężczyzna, w tym samym sklepie kolejny raz dokonał kradzieży. Tym razem jego łupem padły zestawy do golenia.

Chwilę później było następne zgłoszenie. W innym sklepie skradziono galanterię skórzaną. Suma poniesionych strat wyniosła ponad 900 złotych. O wszystkich tych zdarzeniach poinformowano policyjne patrole, podając rysopis podejrzanego.

– Jeden z patroli zauważył opisywanego mężczyznę – dodaje Agnieszka Połczyk. – Sprawca próbował uciekać, jednak po krótkiej chwili został zatrzymany przez policjantów.

Złodziejem okazał się 30-letni mieszkaniec Legnicy, który odbywał już karę więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty kilku kradzieży i wymuszenia rozbójniczego, popełnionych w warunkach recydywy. Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło utrzymania, dlatego decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić do 10 lat za kratkami. W warunkach powrotu do przestępstwa kara może być zwiększona o połowę.

Fot. KPP Góra

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..