Opublikowany: pon, Kwi 8th, 2019

Legniczanin kradł na potęgę

7,5 roku za kratami może spędzić 29-latek, którego policjanci zatrzymali za liczne kradzieże. Mężczyzna kradł kable, narzędzia i maszyny elektryczne. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Jak podają legniccy policjanci, bardzo szybko udało im się ustalić, kto jest sprawcą wielu kradzieży odnotowanych w ostatnim czasie na terenie miasta.

– Jak się okazało, to 29-letni mieszkaniec Legnicy, który był znany policjantom z wcześniejszych kradzieży. Funkcjonariusze przedstawili już mężczyźnie siedem zarzutów, za które teraz odpowie przed sądem – informuje st. sierż. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Co padło łupem legniczanina? M.in. agregaty prądotwórcze, piły łańcuchowe, walizki z narzędziami, kable i przewody elektryczne oraz rowery. Straty spowodowane jego działalnością, głównie na szkodę miejscowych firm, szacuje się na blisko 35 tys. zł.

– Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności – przypomina st. sierż. Tersa.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..