Legniczanie obejrzą „swój” film przed krajową premierą

Jakub Gierszał, odtwórca roli Jerzego Górskiego

Pięciokrotnie wyróżniony podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego będzie można obejrzeć w Legnicy tydzień przed krajową premierą. Przypomnijmy, że zdjęcia do ekranizacji życiowej historii triatlonisty Jerzego Górskiego powstawały także w mieście nad Kaczawą.

Już w trakcie zdjęć do „Podwójnego Ironmana” (roboczy tytuł filmu „Najlepszy”) ekipa zapowiadała, że postara się zorganizować w Legnicy pokaz przedpremierowy. Jak się okazuje, to się udało, bo wiadomo już, że najnowsze dzieło Łukasza Palkowskiego będzie można obejrzeć w kinie Helios w ramach pokazu specjalnego 10 listopada, a zatem na tydzień przed jego premierą w Polsce. Gośćmi będą m.in. jego reżyser, a także aktorzy: odtwórca roli głównej Jakub Gierszał, Tomasz Kot, Kamila Kamińska, Łukasz Gras i pierwowzór głównego bohatera – Jerzy Górski.

Przypomnijmy, że „Najlepszy” to historia Polaka, który zachwycił świat, dokonując niemożliwego. Reżyser „Bogów znów postanowił oprzeć fabułę o życiorys niezwykłej osoby. W tym przypadku – Jerzego Górskiego, przez lata związanego z Legnicą, który mimo problemów zdołał ukończył tzw. bieg śmierci i ustanowił rekord triathlonowych mistrzostw świata. Film zdobył Nagrodę Publiczności oraz Złotego Klakiera, a także wyróżnienia dla poszczególnych członków ekipy. Był także najdłużej oklaskiwanym filmem podczas 42. FPFF w Gdyni.

Na legnicki pokaz w Heliosie będzie można wejść z zaproszeniem. Jak zapowiadają legniccy urzędnicy, wejściówki będzie można zdobyć, biorąc udział w konkursie, który w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony na oficjalnym profilu miasta na portalu Facebook.

.

.

Dodaj komentarz