Opublikowany: nie, Lis 10th, 2019

Legnicki Rower Miejski powróci w kwietniu

Tylko do końca listopada legniczanie mogą wypożyczać dwukołowce w ramach systemu Legnicki Rower Miejski. Trwający osiem miesięcy sezon właśnie dobiega końca, by ponownie rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku.

Mieszkańcy korzystają z LRM już od czterech lat. W dobiegającym końca sezonie do ich dyspozycji były 134 jednoślady, w tym dwa towarowe, na 15 stacjach. W sumie, do końca września br., liczba użytkowników wyniosła ponad 11,6 tys. Najpopularniejszym miesiącem był czerwiec, gdy odnotowano blisko 17 tys. wypożyczeń.

– Niestety była też druga, ciemna strona. Jednoślady kradziono i niszczono. Tak dzieje się we wszystkich miastach. Dlatego operator systemu, firma Nextbike Polska zwiększył kary za niewłaściwe użytkowanie, zniszczenia i kradzieże – przypomina Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Sezon LRM zakończy się w listopadzie, co oznacza, że miłośnicy rowerowych przejażdżek będą musieli poczekać na jego wznowienie. To planowane jest na kwiecień 2020 r.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..