Opublikowany: pt, Maj 24th, 2019

Legnicki park zmieni się w kuźnię

Najbliższy weekend w Legnicy upłynie między innymi pod znakiem 20. Turnieju Kowali. Warto będzie odwiedzić w sobotnie i niedzielne popołudnie park Miejski. 

W tym roku kowale z wielu regionów kraju mieli za „zadanie domowe” wykucie symbolicznego klucza do bram Legnicy. Podczas dwudniowej imprezy w plenerowych warsztatach stworzą też różnorodne przedmioty użytkowe i artystyczne.

Turniejowi kowali na Polanie Angielskiej w parku towarzyszyć będą pokazy hippiki i strongmenów. Pokaz psiej tresury zaprezentuje Ośrodek Szkolenia Psów „Champion”.

W niedzielę o godzinie 15.00 rozpocznie się VI Legnicki Bieg Kowalski. Udział w nim może wziąć każdy, bez względu na wiek. Do przebiegnięcia będzie jedna mila kowalska, a na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, zaś najszybsi – końskie podkowy. W sobotę i niedzielę odbywać się będą wieloboje rodzinne w ciekawych konkurencjach i z nagrodami.

Na estradzie wystąpią taneczne zespoły dziecięco-młodzieżowe i ludowe, w tym Złote Dzieci, Balbinki, wychowankowie Młodzieżowego Centrum Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka” oraz Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”.

Dla dorosłych będzie jeszcze turniej rzucania podkową, a dla najmłodszych – ciekawe i widowiskowe animacje. Nie zabraknie plenerowej gastronomii, dmuchanych atrakcji dla dzieci czy kina 9D. W alejkach staną kramy z wyrobami regionalnymi i rękodziełem, a jeśli tylko pogoda pozwoli, będzie można korzystać z leżaków i piaszczystej plaży.

źródło: materiały prasowe, fot. archiwum

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..