Legnicka policjantka sprzątnęła medal sprzed nosa… mężczyznom

taekwon-doDwa medale z międzynarodowych zawodów taekwon-do w Barcelonie przywiozła do Legnicy funkcjonariuszka Wioletta Hanisch. Brąz w układach formalnych wywalczyła jako… jedyna kobieta rywalizująca w tej kategorii.

375 zawodników z całego świata walczyło o miejsca na podium podczas otwartych zawodów taekwon-do Barcelona Fuji Mae Cup 2017. W hiszpańskim Centre Municipal Desports świetnie spisała się legniczanka, st. post. Wioletta Hanisch. Funkcjonariuszka wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przywiozła do domu dwa krążki. Pierwszy, srebrny, zdobyła w walkach seniorek w kat. powyżej 62 kg. A drugi? Ten brąz smakował z pewnością jeszcze lepiej, gdyż funkcjonariuszka zapracowała na niego w kategorii zdominowanej przez mężczyzn. Jako jedyna kobieta ze stopniem III Dan prezentowała swoje umiejętności w kat. układy formalne i zajęła ostatecznie najniższe miejsce na podium.

Sukces legniczanki jest nietypowy, ale nie powinien dziwić. St. post. Hanisch jest obecną wicemistrzynią świata w walkach indywidualnych oraz testach siły kobiet w kat. powyżej 75 kg.